تور وارنا

همه چیز درباره سفر به وارنا، پایتخت ساحلی بلغارستان

 یکی از زیباترین شهرهای بلغارستان و سومین شهر بزرگ این کشور است. شهر ساحلی در امتداد دریای سیاه قرار گرفته و سواحل زیبا و آرامش بخش آن را به یکی از محبوب ترین مقاصد برای گردشگران تبدیل کرده است. این شهر که در کنار خلیجی با همین نام قرار دارد از هزاران سال پیش مرکز تجاری، اقتصادی و فرهنگی منطقه محسوب می شده است. دیدنی های وارنا آنقدر زیاد است که مطمئنا برای بازدید از تمام آن ها وقت کم می آورید. اما نگران نباشید، ما در این مطلب بهترین جاذبه های گردشگری وارنا را به شما معرفی می کنیم تا آن ها را در برنامه ریزی سفرتان قرار دهید و از وقتتان بهتر استفاده کنید. با الی گشت همراه باشید.

باغ دریایی

سفر پرندیس

در هر فصلی می توان به وارنا سفر کرد اما با گرم شدن هوا و از اواخر بهار تا اواسط پاییز این شهر پر از توریست و گردشگر می شود. پس از تفریح و آب تنی در سواحل زیبای وارنا اگر دوست دارید به منطقه ای خنک بروید می توانید باغ دریایی را انتخاب کنید. این باغ که یکی از مشهورترین پارک های عمومی شهر وارناست در امتداد دریا قرار گرفته است و چشم انداز بسیار زیبایی به دریا دارد. دیدنی های زیادی در این باغ وجود دارد: می توانید روی نیکمت های رو به دریا بنشینید و از منظره آرام بخش دریا لذت ببرید. از پل کوچکی که طبق باور اهالی با عبور از آن به آرزوهایتان می رسید گذر کنید و از آکواریوم و موزه باغ نیز دیدن کنید. یکی از خوبی های این باغ این است که دسترسی مستقیمی به ساحل دارد بنابراین می توانید قبل یا بعد از باغ دوباره به ساحل بروید و به تفریح و استراحت بپردازید. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه پیشنهاد می کنیم مطلب آشنایی با باغ دریایی وارنا در بلغارستان را بخوانید.

تفریحات ساحلی

بدون شک یکی از دلایل شهرت وارنا سواحل زیبا و تفریحات آبی است. بنابراین اگر بخواهیم جاذبه های گردشگری وارنا را به شما معرفی کنیم تفریحات ساحلی مطمئنا یکی از مهمترین آن ها خواهد بود. می توانید چند ساعتی را کنار ساحل استراحت کنید، آبتنی کنید و نوشیدنی های دلچسب و گوارا سفارش بدهید. در فصل تابستان گروه های موسیقی مختلفی به این ساحل می آیند و شب ها مراسم اجرای موسیقی زنده فضایی شاد و پرهیجان به وجود می آورد. اگر از ازدحام جمعیت خسته شده اید و دوست دارید ساحلی بکر و طبیعی تر پیدا کنید می توانید به ساحل فیچوزا بروید. این ساحل خلوت تر است و می توانید در کمال آرامش استراحت کنید.

برای آشنایی کامل تر با ساحل های دیدنی شهر وارنا و انتخاب آن چه مطابق سلیقه شخصی شماست پیشنهاد می کنیم سری به مطلب بهترین سواحل وارنا بلغارستان بزنید.

موزه باستان شناسی

پرندیس سفر

میراث رومی وارنا، به این شهر گنجینه‌ای باارزش از آثار تاریخی بخشیده است، اما نمایشگاه طلای وارنا، سبب شده است که موزه‌ باستان‌شناسی این شهر، به یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی تبدیل شود که گردشگران در سفر به وارنا، از آن بازدید کنند.
در بازدید از این موزه حتما باید از مجموعه‌ی طلا و اشیای باارزش که از گورستان شهر باستانی، یعنی جایی که قبرهای (گورهای مردم اهالی تراس) آن قدمتی به درازای ۶۵۰۰ سال دارند، پیدا شده است. به همین دلیل طلای وارنا، قدیمی‌ترین گنجینه‌ی طلای جهان محسوب می‌شود. اشیایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است، شامل قطعات مختلفی از جواهرات، اسباب و اثاثیه و دیگر اشیای زینتی و دکوری می‌شود. در یکی از قبرهای این گورستان، که متعلق به یک فرمانده یا کشیش بود، حدود ۱/۵ کیلوگرم طلا وجود داشت!

صومعه الادزا

سفر پرندیس

کمی آن طرف‌تر از حومه‌ی شمال شرقی وارنا، یک مجموعه‌ی غار و صومعه‌ی عجیب ارتدکس وجود دارد که بخشی از منطقه‌ی طبیعی محافظت‌شده کنار ساحل است. این غارها دست‌ساز بشر هستند و در یک صخره‌ی کوهستانی با نمایی به ارتفاع ۲۵ متر، کنده‌کاری شده است. داخل صومعه می‌توانید موزائیک‌هایی را ببینید که به خوبی سالم مانده‌اند. اینجا همچنین می‌توانید نقاشی‌های قرون وسطایی را به تماشا بنشینید که متاسفانه بخشی از آن از بین رفته است. از اینجا می‌توانید پیاده‌روی کوتاهی به سمت جنگل داشته باشید، جایی که دو دخمه ( چندین اتاق و راهروی زیر زمینی که مردگان را در آن خاک می‌کردند) در آن وجود دارد.

بازدیدها: 77

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.