پرندیس اوکراین

جاذبه های گردشگری اوکراین

اوکراین از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور با روسیه ، بلاروس ، لهستان، اسلوواکی ، مجارستان، رومانی و مولداوی هم‌مرز است
پایتخت:
کی‌اف
زبان رسمی: اوکراینی
زبان روسی هم کاربرد گسترده ای در این کشور دارد.
یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپای شرقی است که سکونت انسان ها در آن به ۴۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد،یکی از موضوعاتی که باعث افزایش گردشگری در چند سال گذشته در این کشور شده است بکر بودن این کشور،مردمی خونگرم و دوستداشتنی و استقبال خوب مردم این کشور از توریست ها است.
برای تجربه کردن سفر در زمان حتما به این کشور سفر کنید و در کوچه خیابان های این کشور قدم بزنید.

اودسا

پرندیس سفر

اودسا(Odesa) سومین شهر بزرگ اوکراین و بندری در دریای سیاه است. امروزه گردشگران بسیاری به این شهر تجاری می‌روند تا از سواحل شنی، آب‌وهوای خوب و آب زلالش، بخصوص ساحل لانژرون که افراد بسیاری برای آفتاب گرفتن به آنجا می‌روند، لذت ببرند. اودسا که مروارید دریای سیاه نامیده می‌شود، اگرچه یک شهر بزرگ است اما با معماری زیبا، کوچه‌های پر پیچ‌وخم و خانه‌های رنگارنگ، احساس صمیمیت و گرما را به گردشگران منتقل می‌کنند. عمده شهرت این شهر به دلیل پله‌هایی است که از مرکز شهر آغاز شده و به ساحل منتهی می‌شود،از دیگر دیدنی‌های شهر می‌توان باغ شهر، خانه اپرای اودسا و تئاترهای آن را نام برد.

پولتاوا

پرندیس

شهر پولتاوا (Poltava) در کنار رودخانه ورسکالا، به دلیل جنگ کازاک ها و تزار روسیه پتر اول،تاریخ نظامی غنی داشته و به همین دلیل گردشگران به آنجا می‌روند تا از آثار باقی‌مانده آن دیدن کنند. آثاری مانند ستون شکوه، پارک اکتبر و منطقه حفاظت‌شده میدان جنگ پولتاوا. پولتاوا به دلیل موزه‌هایی که تعدادی از آن‌ها به تاریخ نظامی اختصاص‌یافته، مخصوصاً کلیسای جامع Assumption، با ناقوس زیبایش. پولتاوا که روزی یک شهر جنگی بود امروزه باوجود ارکسترها، تئاترها و موزه‌هایش یک شهر فرهنگی و زیبا به شمار می‌رود.

میرهورود

پرندیس سفر

میرهورود(Myrhorod)در کنار رودخانه کرول،یک شهر آرام است که به دلیل چشمه‌های آب گرم معدنی شهرت یافته است. این آب‌های گرم شور می‌تواند به‌عنوان خوراکی استفاده شده و مشکلات هاضمه را رفع کند و یا اینکه گردشگران در آن شنا کنند. اگر نمی‌خواهید شنا کنید می‌توانید در رودخانه کرول قایقرانی کرده، از آسیاب بادی این شهر دیدن کرده و یا از فواره آب موزیکال بازدید کنید.
همچنین در جنگل‌های این منطقه می‌توانید پیاده‌روی یا کالسکه سواری کنید.

چرنیهیف

پرندیس سفر

چرنیهیف (Chernihiv)در کنار رودخانه دزنا، یک شهر باستانی است که به قرن هفتم بازمی‌گردد و با سفر به آنجا گویی به تاریخ سفر کرده‌اید. برخی از زیباترین ساختمان‌های این کشور در این شهر قرار دارند،مانند کلیسای کاترین که به دلیل گنبد طلایی‌اش شناخته شده است. از دیگر ساختمان‌های مذهبی مهم این شهر می‌توان کلیسای Pyatnytskaدر میدان قرمز شهر را نام برد که می‌توانید در یک بعدازظهر در محدوده آن گشت و گزار کنید.

چرنیوتسی

پرندیس سفر

شهر چرنیوتسی (Chernivtsi)در کوه‌های کارپارت به دلیل دارا بودن سازه‌ای که در میراث یونسکو ثبت شده شهرت دارد،این سازه مجموعه کاهن اعظم است که امروزه دانشگاه ملی است و به سبک بیزانسی و رومی ساخته شده است.
معماری چرنیوتسی مشابه وین بوده و بسیاری آن را “وین کوچک” می‌نامند.
در ای شهر تعداد زیادی کافه، کتاب‌فروشی و کتابخانه وجود داشته که فضای فرهنگی و شاعرانه شهر و مردمان آن را منعکس می‌کند.

باکوتا

پرندیس سفر

روستای باکوتا (Bakota)در منطقه پودیلیا خانه صومعه غاری شکل است که توسط راهبان ارتدکس سنت آنتونی کی یف، ساخته شد.
این صومعه که در غارهای زیرزمینی ساخته شده به قرن دوازده بازمی‌گردد و گردشگران می‌توانند از آثار دستی و نقاشی‌ها و همچنین باقی‌مانده لوازم راهبانی که در آنجا زندگی می‌کردند، دیدن کنند. امروزه باکوتا به دلیل محدوده روستایی و تپه‌های در کنار رودخانه زیبای دنایزر،بخشی از پارک ملی محیط‌زیست محسوب می‌شود.
گردشگران می‌توانند در این محدوده پیاده‌روی نموده و از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

بازدیدها: 100

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.