سفر پرندیس تاتارستان

جاذبه های گردشگری کازان-تاتارستان

شهر کازان یا قازان یکی از شهرهای مهم کشور روسیه است که در بخش اروپایی این کشور، در محل تلاقی رودهای ولگا و کازانکا واقع شده است. این شهر خاستگاه یکی از تیم‌های معروف و پرافتخار لیگ فوتبال روسیه است که علاقه‌مندان به فوتبال حتما با آن آشنا هستند. کازان به‌عنوان پایتخت ورزشی روسیه شناخته می‌شود، زیرا در سال ۲۰۱۳ میلادی میزبان مسابقات المپیاد تابستانی دانشجویی، در سال ۲۰۱۵ میلادی میزبان مسابقات جهانی ورزش‌های آبی، در سال ۲۰۱۷ میلادی میزبان بازی‌های جام کنفدراسیون و در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز یکی از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال کشور روسیه خواهد بود.

جهت مشاهده تور ها کلیک نمایید

کاخ تاریخی کرملین کازان

پرندیس سفر کازان

کاخ تاریخی کرملین کازان از دیدنی‌های این شهر است که سالانه هزاران گردشگران را به سوی خود می‌کشاند. این کاخ در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسید و تنها قسمت باقی‌مانده از قلعه تاتارها در روسیه به شمار می‌رود. قدمت بخش‌هایی از کاخ تاریخی کرملین کازان به قرن دهم میلادی باز می‌گردد.

برج اسپاسکایا

پرندیس سفر

برج اسپاسکایا، یکی از بناهای تاریخی مجموعه کرملین کازان است که به‌عنوان ورودی اصلی این مجموعه شناخته می‌شود. این برج توسط معمار بزرگ «پوستنیک یاکلووف» (Postnik Yakovlev)بنا شده و ساعت روی آن متعلق به قرن هجدهم میلادی است.
بنای این برج در سال ۱۹۳۰ میلادی تخریب شد و در حال حاضر، تنها دروازه برج ساعت آن باقی مانده است.

موزه هرمیتاژ کازان

موزه هرمیتاژ یا آرمیتاژ کازان یکی از بناهای تاریخی و باشکوه مجموعه کاخ کرملین است که بیشتر آثار آن از موزه هرمیتاژ شهر سن پترزبورگ است. بنای این موزه با مساحت تقریبی هزار مترمربع در قرن نوزدهم میلادی ساخته شد و در سال ۲۰۰۵ میلادی به‌عنوان موزه هرمیتاژ کازان افتتاح شد. در موزه هرمیتاژ کازان امکاناتی نظیر مناطق نمایشگاهی، سالن‌های سخنرانی، اتاق‌های اطلاعاتی و سالن‌های کامپیوتر نیز برای درک بهتر مفاهیم تاریخی فراهم شده است.

مسجد کول شریف

پرندیس سفر

مسجد کول شریف یکی از مهم‌ترین نمادهای شهر کازان است که به نام امامی که در دفاع از شهر کازان در برابر نیروهای وحشی ایوان در قرن شانزدهم به قتل رسید، نام‌گذاری شده است. داستان ظهور و مسیر اسلام را در این موزه خواهید فهمید و نسخ خطی وسایل و لباس‌های زنانه آن دوران را نیز می‌توانید مشاهده کنید. این مسجد نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و یکی از بزرگترین مساجد اروپا به شمار می‌رود که آرشیوی از غنی‌ترین کتاب‌های باستانی دارد.

کلیسای سنت پیتر و پائول

پرندیس سفر

کلیسای سنت پیتر و پائول با معماری کمی متفاوت نسبت به دیگر کلیساهای اروپایی، همراه با گنبدهای آبی و سفید در قرن هجدهم بنا شده است. این کلیسا محلی برای تجمع مسیحیان ارتدکس در شهر کازان است. مردم محلی کازان به خاطر نمای گنبدها و طراحی داخلی این کلیسا، آن را کلیسای رنگارنگ نیز صدا می‌کنند. کلیسای پیتر و پاول نزدیک مرکز شهر قرار دارد، به طوری که تنها با چند دقیقه پیاده‌روی از مرکز شهر می‌توانید به آن برسید.

معبد همه ادیان

پرندیس سفر

معبد همه ادیان، یکی از معبدهای زیبا و دیدنی شهر کازان است که نمادی برای همه مذاهب، فرهنگ‌ها و تمدن‌هایی است که در روسیه،خصوصا در شهر کازان، در کنار هم به زندگی خود ادامه می‌دهند.
ساخت بنای این معبد در سال ۱۹۹۴ آغاز و افزودن جزئیات و تزئینات بنا، همچنان ادامه دارد و به صورت دوره‌ای انجام می‌شود. معبد همه ادیان، همچنین به‌عنوان یک سمبل زیبا،میان گردشگران بسیار محبوب است. درست است که این بنا را یک معبد می‌نامند،ولی این سازه در واقع یک معبد نیست و تنها یک سمبل معماری از سبک و سیاق بناهای مذهبی مختلف را گرد هم آورده و تنها بازدید آن از بیرون ممکن است.

بازدیدها: 83

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.