آلمان سفر پرندیس

جاذبه های گردشگری آلمان

 آلمان ،تاریخ، فرهنگ و زیبایی های طبیعی شاید بهترین توصیف آلمان باشد . شهرهای تاریخی و کوچک ، جنگل های فراوان و کوه ها که انتخاب های گسترده ای را پیش روی گردشگران تور اروپا قرار می دهد . کسانی که به هنر علاقه مندند باید به مناطق شهری بروند ، در حالی که کسانی که به دنبال فعالیت های تفریحی هستند باید از مکان هایی مانند آلپ باواریا ، جنگل سیاه یا دره موسل بازدید کنند . کلیساهای قدیمی و کاخ های بزرگ در همه جا و در شهرهای کوچک و روستاها وجود دارد . برلین خانه بسیاری از موزه ها و گالری هاست ، در حالی که دوستداران طبیعت به خارج از برلین می روند . در ادامه ۱۰ جاذبه گردشگری برتر در آلمان را معرفی کرده ایم .

برای مشاهده ی تور ها کلیک کنید

دروازه براندنبورگ برلین – Berlin’s Brandenburg Gate

سفر المان پرندیس

دروازه براندنبورگ در سال ۱۷۹۱ به دستور فردریک ویلیام دوم ساخته شده است. این بنا اولین ساختمان نئوکلاسیک شهر بود .
این دروازه دارای ارتفاع ۲۶ متر و عرض ۱۱ متر است . ۱۲ ستون یعنی ۶ ستون در هر سمت وجود دارد . در پشت دروازه چهار ارابه اسب پر زرق و برق وجود دارداست که جلوه ای خاص به دروازه داده اند .
براندنبورگ بدون شک برترین ساختار آکادمیک است و برای چند دهه نماد تقسیم برلین به شرق و غرب بود .

کلیسای جامع کلن – Cologne Cathedral

پرندیس سفر المان

کلیسای جامع سنت پیتر و سنت ماری ، از برجسته ترین بناهای شهر کلن است .
این شاهکار معماری باستانی گوتیک ، یکی از بزرگترین کلیساهای اروپا ، که ساخت آن در سال ۱۲۴۸ آغاز شد و بلندپروازانه ترین پروژه دوره قرون وسطی بود .
نمایشگاه های پانوراما از برجهای جنوبی ، شیشه های رنگارنگ قرن دوازدهم و سیزدهم ، اسکلت سه پادشاه مقدس و یا موبدان اشکانی و خزانه داری با اشیاء با ارزش  از علل معروفیتکلیسای جامع کلن هستند .

جنگل سیاه – The Black Forest

پرندیس سفر المان

جنگل سیاه با تپه هایی تاریک یکی از پرطرفدار ترین مناطق اروپائی است.
این جنگل در گوشه جنوب غربی آلمان قرار دارد و ۱۶۰ کیلومتر گسترش دارد .
این جنگل زیباترین چشم اندازها را دارد و بزرگترین ذخیره طبیعی آلمان است . این جنگل به دره راین منتهی می شود . جنگل سیاه پوشیده از ماسه سنگ های gneiss و granites می باشد و همین سنگ ها علت به وجود آمدن رنگ تیره جنگل است .

قلعه نئوشوانشتاین – Neuschwanstein

پرندیس سفر المان

قلعه نئوشوانشتاین یکی از معروف ترین قلعه های سلطنتی اروپا است .
این قلعه از سال ۱۸۶۹ تا ۱۸۸۶، توسط پادشاه لودویگ دوم بایرن ساخته شده است .
این قلعه برای استراحت شخصی و به آرامش رسیدن پادشاه بود که بعد از مرگ وی به روی عموم باز شد و امروزه یکی از معروفتریندیدنی های آلمان است .
این قلعه فانتزی با پوشش بزرگ و برجسته – الهامی برای قلعه معروف برجسته والت دیزنی ، قلعه زیبای خفته است .

سرزمین مینیاتوری – Miniatur Wunderland

پرندیس سفر المان

سرزمین مینیاتوری ، بزرگترین مدل راه آهن جهان ، در قلب بندر تاریخی هامبورگ قرار دارد .
این مکان جاذبه ای است که هم مورد علاقه جوانان است و هم پیران . این مدل با داشتن بیش از ۱۲،۰۰۰ متر مسیر ، شامل بخش هایی است که به ایالات متحده و اسکاندیناوی (و همچنین هامبورگ) اختصاص دارد و شامل ۸۹۰ قطار، بیش از ۳۰۰،۰۰۰ چراغ و بیش از ۲۰۰،۰۰۰ عدد انسان است.
شهرهای شلوغ ، صحنه های عجیب و غریب روستایی و شلوغی بندرگاه ها همه در این مدل هستند .

دره راین – The Rhine Valley

پرندیس سفر المان

راین مهم ترین آبراه اروپائی است و در عین حال زیباترین آن است.
این رودخانه با شکوه با طول کل ۱۳۲۰ کیلومتر ، از سوی سوئیس از طریق آلمان به هلند می رسد . در مسیر راین مکان های زیبای باشکوهی وجود داردکه به لذت بردن بیشتر کمک می کند .
مسیر رودخانه دارای بیش از ۴۰ قلعه و حدود ۶۰ شهر زیبا و قرون وسطایی است که فقط انتظار دارند به وسیله رودخانه کروز و یا با ماشین بازدید شوند .
Bingen ، جایی که رودخانه از طریق به یک دره عمیق می رسد ، قبل از ورود به دره Bacharach ،جای خوبی برای شروع است .

جزیره موزه برلین – Museum Island in Berlin

پرندیس سفر المان

جزیره موزه برلین در واقع یک کانال ۴۰۰ متری در کنار رودخانه است که شامل پنج تا از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های برلین می باشد .
این پنج ساختمان بین سال های ۱۸۳۰ تا ۱۹۳۰ توسط معماران معروف پروس ساخته شد . موزه پرگامون ، موزه آلتز ، موزه ی بود ، گالری ملی آلتی و موزه ی نویزه .قلب این ناحیه عابر پیاده، موزه قدیمی است که در سال ۱۸۳۰ به عنوان مکان برای نمایش گنجینه های سلطنتی ساخته شده است .
بازدید از این موزه های شگفت انگیز را نمی توانید در یک روز تمام کنید .

جزیره روگن – The Island of Rügen

پرندیس سفر المان

روگن بزرگترین و زیباترین جزایر آلمانی بالتیک است که توسط استراسلاند از سرزمین اصلی جدا شده و با یک جاده به شهر اصلی Stralsund مرتبط است .
زیبایی این جزیره و تنوع چشم انداز آن ، از جمله زمین های مسکونی و تپه های جنگلی تا سواحل شنی گسترده ، تالاب ها و شبه جزیره های آن از عوامل محبوبیت این جزیره است .
جزیره جاسمونود با ارتفاع ۱۶۱ متر و جنگل های با شکوه و زیبای راکو که در انتهای کوه نگشتهل واقع شده اند از مناطق محبوب این جزیره در تور آلمان هستند .

پارک و قصر سانسوسی پوتسدام – Sanssouci Park and Palace

پرندیس سفر المان

پارک سانسوسی باغ گل دوست داشتنی باروک ، با بیش از ۳۰۰۰ درخت میوه و گلخانه های متعدد است . پارکی بزرگ از هر دو طرف با حصارهایی احاطه شده ، چمن های کامل و باغ های زرق و برق دار .
در این پارک تعدادی ساختمان وجود دارد که مهمترین آنها کاخ سانسوسیاست .
این کاخ ساختمان ویلایی یک طبقه ای با ده اتاق درون آن است که ه برای کارهای اصلی مورد استفاده قرار می گرفته اند . پارک و قصر سانسونی یکی از زیباترین جاهای دیدنی آلمان به شمار می روند.

دیوار برلین – The Berlin Wall

پرندیس سفر المان

دیوار برلین یکی از جاذبه هایی است که هر کس برای اولین بار به برلین برود حتما آن را در لیست بازدیدهایش قرار می دهد . این دیوار در سال ۱۹۶۱ ساخته شده است و مظهر جنگ سرد است .
این دیوار برای جدایی آلمان شرق و غرب ساخته شد و حدود ۱۵۵ کیلومتر گسترش یافت ولی در سال ۱۹۸۹ این دیوار توسط مردم خراب شد و امروزه بخش هایی از آن که به جای مانده است با نقاشی هایی تزئین شده است و به یککی از جاذبه های گردشگری برلین تبدیل شده است .

بازدیدها: 147

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.