جاذبه های برزیل

با گردش در اطراف نیمی از آمریکای جنوبی به این نتیجه خواهید رسید که برزیل یکی از پنج کشور پهناور دنیا می باشد. سواحل شنی سفید، جزیره های استوایی، شهرهای های سرشار از موسیقی و زیبا 7500 کیلومتر از خط ساحلی برزیل را اشغال کرده اند. جاذبه های گردشگری برزیل شامل آبشارها، تالاب هایی با حیات وحش و جنگل های بارانی دست نخورده آمازون است جایی که در آن هنوز هم قبایل دور افتاده متعددی بدون هیچ گونه ارتباطی با دنیای بیرون به زندگی خود ادامه می دهند.

برزیل، بزرگترین کشور آمریکای لاتین، در سال 1500 به مستعمره پرتغال تبدیل شد و تا به امروز بعد از 300 سال تحت قوانین پرتغال باقی مانده است. حتی امروزه، آثار به جا مانده از این میراث را می توان در سراسر شهرهای تاریخی و استعماری برزیل مشاهده کرد. برزیل همچنین از سواحل زیبایی برخوردار است که به خاطر امواج مناسب آن برای موج سواری و زیبایی مناظر اش معروف هستند. سواحل بزرگ برزیل را می توان در منطقه ریو پیدا کرد، در حالی که برخی دیگر از سواحل ممکن است به قدری دور افتاده باشند که رفتن به آنها خود نوعی ماجراجویی محسوب شود.

مسیح نجات دهنده

پردیس سفر

مسیح نجات دهنده، مجسمه مشهور عیسی مسیح در ریو دو ژانیرو می باشد. این مجسمه که در بالای کوه کورکووادا با ارتفاع ۷۰۰ متر واقع شده است، یک چشم انداز کلی از فضای داخلی خلیج گئونابارا تا شمال و از لاگئو رودریگو د فریتاس تا جنوب را فراهم می کند. مجسمه مسیح نجات دهنده دارای ارتفاعی به اندازه 39.6 متر است که شامل ۹.۵ متر پایه می باشد و به نماد ریو و برزیل تبدیل شده است.

آبشار ایگئوسو

پرندیس سفر

آبشار ایگئوسو، یکی از شگفتی های بزرگ طبیعی در جهان است که در مرز بین دو کشور برزیل و آرژانتین واقع شده است. این آبشار متشکل از ۲۷۵ آبشار است که در امتداد رود ایگئوزو قرار دارد. جالب ترین آن ها، آبشار گلوی شیطان است که به شکل حرفU انگلیسی و با ارتفاع ۸۲ متر می باشد. از شهرهای فوز دو ایگئوسو در برزیل و پئورتو ایگئوزو در آرژانتین و همچنین از سیوداد دل استه در پاراگوئه می توان به این آبشارها دسترسی پیدا کرد. در طرف برزیلی این آبشارها یک پیاده روی طولانی و در امتداد دره باریک به همراه یک امتداد به قسمت پایین گلوی شیطان وجود دارد.

رودخانه آمازون

پرندیس سفر

رودخانه آمازون با طول حدود ۶،۴۰۰ کیلومتر دومین رود بزرگ در دنیا به شمار می رود که کمی کوتاه تر از رود نیل است اما بزرگ ترین رودخانه از نظر حجم است. آمازون دارای بیش از ۳۰۰۰ گونه ماهی شناخته شده و همچنین گونه های جدید در حال کشف شدن است. منطقه آمازون با نیمی از جنگل های بارانی باقیمانده در این سیاره پوشیده شده است. هر چند که یک دهم از ۱۰ میلیون گونه زنده جهان در جنگل های بارانی آمازون زندگی می کنند، تورهای برگزار شده در جنگل های آمازون بیشتر مربوط به قایق سواری در محیط های مرطوب، شنیدن صدای وزوز حشرات، دیدن محیط های دلگیر و در همچنین مشاهده حیوانات هستند.

کارناوال ریو

پرندیس سفر

در هر گوشه از برزیل جشن های کارناوال برپا می شود که شناخته شده ترین آنها در رسیف و شهر های همسایه آن اولیندا و سالوادور برگزار می شود. اما بزرگ ترین و معروف ترین کارناوال، کارناوال در ریو دو ژانیرو است. کارناوال شهر ریو دو میلیون نفر را در روز به خیابان ها و تقریبا نیم میلیون گردشگر خارجی را در طی این جشن 4 روزه به خود جذب می کند. کارناوال در همه جا، در خیابان ها و میادین، بارها، کلاب ها و مکان های دیگر در ریو برگزار می شود و با رژه سامبا ریو در سامبادورم به پایان می رسد.

سواحل سالوادور

پرندیس سفر

سالوادور پایتخت ایالت باهیا، با یک شهر استعماری جذاب، یک صحنه موسیقی پر جنب و جوش و پر از سواحل استثنایی در گوشه و کنار آن است. این سواحل برای فعالیت های مختلف از جمله بودن سواحل آرام، ایده آل برای شنا کردن، شیرجه زدن و قایقرانی و همچنین سواحل دریای آزاد با امواج قوی و محبوب برای موج سواران اختصاص یافته اند. همچنین این ها سواحلی هستند که با صخره ها محصور شده اند که ایجاد استخرهای طبیعی سنگی و ایده آل برای کودکان تشکلی داده اند.

بازدیدها: 16

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.